Як створювали костюми для Alyona Alyona та Jerry Heil: палена сукня, лати, архангел Михаїл та Grimes
На сцені “Євробачення” українські артистки Alyona Alyona та Jerry Heil постануть у двох дуже різних образах.
Свій номер, постановою якого займалася Таню Муіньо, вони присвятили дівам та жінкам — як тим, хто захищає Україну, так і тим, хто завдяки своїй стійкості займається відбудовою та продовжує працювати й надихати багатьох. Як цю ідею жіночої солідарності, захисту та підтримки втілили в образах артисток?
Про свої образи розповіли Alyona Alyona та Jerry Heil, а також стилістка представниць України на “Євробаченні” Маргарита Шекель.
Jerry Heil
Ми реально дуже готувалися до цього виступу. Це не просто костюми та щось красиве. Не просто імінтація. На alyona alyona дійсно вдягнута кольчуга, а на мені — лати, вони реальні. Вони мають велику вагу, з цим важко рухатися. Але ми свідомо обрали це, щоб це були не просто символи, а щоб ми могли транслювати свою ідею “трушно”.
За референс для мого костюма ми брали зображення архангела Михаїла. Ми дивилися його вбрання, ми читали про те, що він транслює. Ми дуже багато перебрали різного контенту для того, щоб зупинитися саме на цьому образі та символі.
Хтось каже, що мій образ — це Жанна Д’Арк, хтось упізнає архангела Михаїла, хтось каже, що це Прометей, який несе людям вогонь. І мені насправді подобаються всі ці варіанти. Але наш образ — про сильний образ тих, хто на своїх сталевих плечах несуть цей світ.
Ми вже майже зрослися з цими костюмами: Alyona Alyonа тренується та ходить у своїй кольчузі по сходах.
Alyona Alyonа
Моя кольчуга важить реально три кілограми. Для її виготовлення використали 10 тисяч кілець. Це дійсно важка річ, але коли ти її вдягаєш — то зростаєшся з нею і вона ніби стає частиною тебе, яка робить твоє життя тяжчим, але в мене є завдання і є команда.
На Яні реально рвана та палена сукня. Мій кейп дійсно має кілька шарів — це для того, щоб показати, що життя жінки зараз важке, тернисте, сповнене випробувань, коли тебе рально б’ють, штовхають, палять і ти на своїх плечах маєш нести купу шарів всього на світі. Але ти стаєш та йдеш. Береш в руки меча та йдеш боротися.
Маргарита Шекель
Розпочну з того, як відбувалася співпраця над номером. Ми з режисеркою Таню Муіньо почали аналізувати слова пісні, яка сама нам диктувала образи.
Я почну з образу Jerry Heil. Я одразу бачила сукню Діви також: вона мала бути прозорою, матовою, щоб підкреслити порцелянову шкіру Jerry Heil. Основним завданням було зробити так, щоб вона, з надтонкого шовку мусліну, могла епічно спрацювати з вітродуями.
Як з’явилась ідея з металевим плечем: я люблю працювати з контрастами в образах і ніжність сукні хотілось відтінити металевою деталлю. Слова пісні з частини Jerry Heil “що би, що би не було, світ на її плечах” продиктувала підсилення плеча.
Я працювала з архівами і розбирала одяг на зображеннях з ікон. І в образах архангела Михаїла, захисника Києва, я побачила часте використання обладунка на плечі. Це і стало останнім аргументом для втілення armour couture в елементах костюма.
Щодо костюма Alyona Alyonа: ми пам’ятали про те, що виконавиці не одна група, а тимчасово працюють в дуеті. Завдання була створити співзвучні образи, але радикально різні. До речі, відео Grimes на пісню Player Of Games допомогло зрозуміти, яким може бути це співставлення образів.
У голові ми тримали три ключові поняття — жіноча сила, стійкість і єдність.
Частина пісні — це реп, який для мене є феміністичним маніфестом. Тому треба було цей настрій відтворити в костюмі. Ми зробили декілька варіантів і зупинились на кімоно з підсиленим плечем у формі обладунку.
Сукня з кольчуги — це метафоричне висловлювання про захист і протистояння в боротьбі за себе. Вона, до речі, важить 3 кг та була виготовлена з 10 тисяч кілець києвською майстринею Хелен Романовою. Костюми виготовили дизайнери Luvi.
Костюми пройшли довгий шлях з нами протягом двох місяців: від створення та затверджування ескізів до підбору тканин, відпрацювання покрою та до тестів із вітродуями. Плече виготовляв майстер з Одеси, Андрій Чорногор.
Ковалю довелось працювати в надскладних умовах під час обстрілів міста, часом без світла, були дуже короткі дедлайни й доводлось дистанційно проводити примірки. Це було нелегко — правки вносили багато разів, щоб досягнути комфортного використання обладунку для Jerry Heil.
Джерело: «Суспільне»