Вісімдесят одна композиція – вісімдесят одна історія про важкі голодні роки
На Хмельниччині у Державному історико-культурному заповіднику “Межибіж” відкрили виставку у межах культурно-просвітницького міжнародного проєкту “Ляльки для ненароджених”.
Символічно експозиції розмістили в музейній частині замку пам’яті жертв Голодомору 1932-33 років.
Сюжетні композиції створили сорок три майстрині з багатьох регіонів України та діаспори, які проживають у Німеччині, Польщі та Португалії. Роботи засновані на реальних, доволі страшних історіях їхніх родин, що відбувалися під час Голодомору.
Одна з таких – про породіллю й ненароджене немовля. У ті роки жінка помирала від голоду, а дитя в її утробі жило ще деякий час. Люди, що були поруч, намагалися врятувати їх – не вдалося. Так і поховали.
За свідченнями істориків, у період Голодомору в Україні померло близько чотирьох мільйонів людей і не народилося шістсот тисяч немовлят. Це трагічний період у нашій історії, про який мають знати у світі. Власне таку мету поставили перед собою організатори проєкту. Вперше висвітлили експозицію шість років тому у німецькому Гамбурзі.
Лише у минулому році виставка продовжила мандрувати містами, цього разу – українськими, аби люди усвідомлювали, що навіть такі важчі часи не зламали наш народ. Зокрема, у Меджибожі експозиції знаходитимуться майже дев’ять місяців.